Obozy

Zimowy obóz jeździecki Łukowe 2020

Terminy obozów

Turnus I: 12.01-19.01 2020

Turnus II: 26.01-02.02 2020

 

Serdecznie zapraszamy na pierwszą edycję obozu zimowego w Łukowem. 

Piękne bieszczadzkie tereny, 16 wyjątkowych koni, godziny spędzone w siodle i bezcenne doświadczenia. Czas rozpocząć zimową przygodę.

 

Oferta skierowana do osób w wieku od 10-18 lat, które chcą poznać smak jazdy konnej, począwszy od pierwszych chwil nauki, aż po radosne galopy, wyprawy bieszczadzkimi szlakami i sportowe emocje. 

Podczas tygodniowego pobytu w naszym ośrodku nasi instruktorzy zapoznają uczestników obozu z tajnikami jazdy konnej. Doskonalenie jeździeckich umiejętności, w zależności od poziomu zaawansowania, będzie się odbywać na lonży, w zastępie w krytej ujeżdżalni wyposażonej w lustra i nagłośnienie oraz na parkurze i w terenie. 

Dla początkujących jeźdźców, którzy nie mieli wcześniej kontaktu z koniem, proponujemy naukę jazdy na lonży. Do grupy początkujących zaliczamy tu również osoby, które jeździły konno sporadycznie, odbyły kilka lekcji na lonży lub miały dłuższą, wielomiesięczną przerwę. Na zajęciach na lonży pod okiem doświadczonych instruktorów opanujesz podstawy jazdy konnej, by móc spróbować samodzielnej jazdy w zastępie.

Natomiast jeźdźcom, którzy swobodnie utrzymują równowagę w kłusie, bądź w galopie proponujemy jazdy w zastępie. Instruktorzy na zajęciach sprawdzą, w jakim stopniu panujesz nad koniem i umiesz go prowadzić. U nas udoskonalisz jazdę we wszystkich chodach. Jeśli jeszcze nie galopujesz sprawdzimy na ile jesteś gotowy i rozpoczniemy bezpieczną naukę zagalopowań pod opieką instruktora. Natomiast tym, którzy swobodnie galopują, potrafią utrzymać równowagę na końskim grzbiecie w galopie na kołach czy przy niewysokich skokach proponujemy zajęcia z elementami ujeżdżenia i skoków.

Podczas pobytu nasi wykładowcy dostarczą także jeźdźcom wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej hodowli, pielęgnacji, żywienia, treningu i użytkowania koni.